O Mnie

Cześć, jestem Dawid. Miło mi, że odwiedziliście moją stronę.

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem, a przy tym zapalonym fotografem – robienie zdjęć sprawia mi ogromną frajdę.

Mam to szczęście, że  w swojej pracy mogę przebywać i fotografować historie świetnych ludzi towarzysząc im w pełnych emocji chwilach.

Wybaczcie mi tutaj trochę poważniejszy ton, przytoczę pewien cytat –  słowa amerykańskiego fotografa Ansela Adamsa w moim wolnym tłumaczeniu

„Czasem przybywam na miejsce wtedy, gdy Bóg jest gotów i tylko czeka by ktoś nacisnął spust migawki.
Adams fotografował głównie krajobrazy, ja czuję się raczej fotografem ludzi, reportażystą. I uważam, ze fotografowanie ludzi w ważnych dla nich chwilach jest pełne takich momentów gotowości. Zdjęcia pozwalają mi opowiedzieć historię ludzi moimi oczami, utrwalić to, co ulotne. Mam nadzieję, ze przypadnie Wam do gustu mój sposób opowiadania zdjęciami.

Zadzwoń lub napisz do mnie i zaproś mnie do sfotografowania swojej historii :).

Pozdrawiam

Dawid

Zapraszam też do obejrzenia krótkiego filmu promocyjnego  :).

A gdybyście woleli przeczytać o mojej pracy, przygotowałem też krótki artykuł.

Jak od podszewki wyglądają zdjęcia ślubne z przygotowań:

Wyobraź sobie, że po okresie zajmujących przygotowań wreszcie nastał upragniony dzień Twojego ślubu. Wiesz, że wszystko co najważniejsze jest już załatwione. Masz wystarczająco dużo czasu na ostatnie przygotowania i czujesz lekki dreszcz podniecenia niecodziennym, zbliżającym się wydarzeniem. Wtedy pojawia się też ślubny fotograf – pierwsza osoba z obsługi Twojego ślubu jaką dzisiaj spotkasz, osoba która będzie Ci towarzyszyła najdłuższy czas – od przygotowań, aż do oczepin. Zaczynają się zdjęcia. Na początku czujesz lekką tremę, ale szybko przyzwyczajasz się do obiektywu, a po chwili przestajesz zwracać na niego uwagę, jesteś po prostu sobą. Twój fotograf udziela Ci też udziela kilku rad dotyczących ceremonii i zdjęć. Rozwikłuje też wątpliwości co do niektórych obyczajów ślubnych, dzięki czemu zyskujesz pewność siebie. W trakcie reportażu nie czujesz presji – fotograf nie dyryguje, a sam dostosowuje się do sytuacji.

Jak pracuję jako fotograf ślubny w kościele:

Udajecie się do kościoła. Spokojnie skupiasz się na ceremonii, fotoreportera prawie nie dostrzegasz. Wiesz, że dobry fotograf ślubny pracuje nie tylko przy ołtarzu skupiając się na Was, ale porusza się w obrębie całego kościoła, dzięki czemu zdjęcia będą bardziej zróżnicowane. Szuka emocji, ciekawych wydarzeń, przedstawia kościół i jego wnętrze z niecodziennej perspektywy.
Nie włącza lampy błyskowej, ma sprzęt, który pozwala na wykonywanie pięknych zdjęć bez niej. Wyłączył też sygnały dźwiękowe aparatu. Wszystko po to, aby nie rozpraszać gości, Was i kapłana podczas ceremonii. Dodatkowo spokoju dodaje Ci fakt, że na wypadek awarii ma przy sobie zapasowy aparat, lampę i obiektywy.

Jak pracuje fotograf podczas wesela:

Przychodzi czas na wesele, gdzie fotograf nadal z zaangażowaniem szuka ciekawych ujęć. Zajmuje się nie tylko salą tańczących, a szuka wydarzeń, które dzieją się zarówno na sali, jak i w jej otoczeniu. Uwiecznia na zdjęciach dynamikę tańca, dzieci bawiące się gdzieś na uboczu, rozemocjonowanych gości weselnych podczas rozmowy, chwyta sytuacje, które Tobie umykają w weselnym zawirowaniu. Wykorzystuje na zdjęciach zarówno możliwości sali, naturalne zastane światło, jak i oświetlenie od orkiestry.

Fotograf na ślub podczas pracy przy plenerze:

W końcu przychodzicie na plener – to czas na zabawę przed obiektywem. Niezależnie od tego, czy oczekujecie klasycznych, spokojnych zdjęć, czy ustaliliście wcześniej z fotografem, że zrobicie coś mocno niecodziennego, wiecie że trafiliście w dobre ręce, bo on chętnie podejmuje się jednego i drugiego podejścia. Gdy trzeba – sam Wami pokieruje, a gdy czujecie się na tyle dobrze przed obiektywem daje Wam możliwość, aby popuścić wodze fantazji.

Gdy zdjęcia ślubne są gotowe do odbioru:

A potem, przyjdzie moment, kiedy dostaniesz informację, że zdjęcia ślubne są gotowe. Już niebawem trafią w Twoje ręce. Poczujesz mocne pozytywne wspomnienia tamtego dnia. Przeglądając fotografie, każdej będziesz się przyglądać z radością i zadziwieniem zauważając jak ciekawie wyglądają miejsca, które może nie wydawały się być zbyt fotogeniczne. Będziesz dostrzegać i odczuwać te wspaniałe emocje utrwalone na poszczególnych klatkach. Zobaczysz wydarzenia, które zostały przez Ciebie zapamiętane z innej perspektywy, a teraz zobaczysz jak oddziaływały na gości. Dzięki temu poczujesz, że wybór właśnie tego fotografa na ślub był trafny.